fbpx
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Parola: Bilgilerim hatırlansın
  • Sayfa:
  • 1

KONU:

Türkçeleşmeyen Nokia Telefonların RM Kodu Değiştir 23 Oca 2011 06:54 #3

• Mustafa GÜLER
  • Mustafa GÜLER Kullanıcısının Avatarı Konu Yazarı
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • İletiler: 31
  • Size Teşekkür Edenler: 6
Merhaba yurtdışından gelmiş Nokia N95 8GB (RM 421) ve Nokia 5310b XpressMusic Meksika üretimi telefonum var ve uzun süredir Türkçeleştiremediğim için İngilizce olarak kullanmak sorunda kalmıştım.

Taki MaxiCep sitesindeki darkpoet arkadaşımızın yazısını okuyuncaya kadar.Yazısında benimkine benzer problemi olduğu ve bunu Phoenix ile hallettiğini yazıyordu.

Ama işlem riskliydi, telefonları tamamen kaybetme riski vardı. Buna rağmen ben denedim ve kodu RM-421 olan N95 8GB telefonumu RM 320 ye dönüştürmeyi başardım. Arkasından hemen kodu RM-304 olan Nokia 5310b XpressMusic telefonumu RM-303 e dönüştürdüm.
Uyarı: Spoiler! [ Genişlet ]

Şu an Türkçe ve hiç bir problemi olmadan kullanıyorum.

İhtiyacımız Olanlar

1- Nokia PC Suite Nokia and HMD phones support Burdan İndirebilirsiniz
2- Phoenix Service Software Burdan İndirebilirsiniz
3- Telfonunuza ait USB Data Kablosu
4- Telfonuza yüklemek istediğiniz Firmware Blue Gadget Technology - Get information about Technology Gadget in this website Firmware dosyasını burdan indirebilirsiniz.

Nasıl Yapılacak

Unutmayın Telefonunuzu Kaybetme Riski vardır Sorumluluk size aittir.

Başlamadan önce Telefonunuzun Yedeğini almayı unutmayın çünkü herşey silinecek

1- Bilgisayarınızın USB portuna USB Data Kablosunu Takın, ama henüz telefonu bağlamıyoruz

2- Phoenix'i patchlerini ve Nokia Pc Suite yazılımlarını sisteminize kurun.

3- RM-505 ya da istediğiniz bir Firmware'i bilgisayarınıza açın

4- Phoenix Servis Yazılımını açın

5- Phoenix File menüsü/Manage connction a tıklayıp bağlantı şeklini USB olarak ayarlayın

6- File menüsünden Open Product u seçin, gelen menüden yüklemek istediğiniz RM kodunu seçin ve okeyleyin.

7- Şimdi Flasing menüsünden Frimware update i seçin. (Telefon bağlı olmadığı için işlem oldukça uzun sürecektir makinanızın kitlendiğini düşünmeyin)

8- İşlem tamamlandıktan sonra, Prodact Code un yanındaki kutucuğa tıklayın ve uygun RM ve ülke kodunu seçin ve OK tıklayın. (Telefon bağlı olmadığından yüklemek için biraz zaman alacak.)

9- Şimdi Telefonu Data Kablosuna bağlayıp PC Suite modunda Telefonunuzu PC'ye bağlayın.

10- Refurbish e tıklayın, Frimware inizde eksik dosya var türünden mesajlar verebilir ciddiye almayıp devam edin. Yükleme yapılırken bir takım donanımları bulup yüklemeye çalışacaktır, paniklemeyin engel olmaya çalışmayın cihazları kapatmayın. İşlem bittikten sonra artık RM kodunuz değişmiş olacaktır.

Güle güle kullanın

darkpoet arkadaşımıza teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Son Düzenleme: Yazan: Mustafa GÜLER.

computer 06 Şub 2012 12:13 #34

• rossae
  • rossae Kullanıcısının Avatarı
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • İletiler: 1
  • Size Teşekkür Edenler: 0
well this indicates everyone knows it pretty well but i'm stuck in Step 2a when i dont understand once you say draw a L shape border...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Son Düzenleme: Yazan: Mustafa GÜLER.
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturma süresi: 6.827 saniye

Reklam

Ziyaretçiler

46270480
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay